ESD5V3U2U03LRHE6327XTMA1
TVS DIODE 5.3VWM 15VC TSLP-3-7
NOVA Part#:
129-2484663-ESD5V3U2U03LRHE6327XTMA1
Manufacturer Part No:
ESD5V3U2U03LRHE6327XTMA1
Standard Package:
15,000
15V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount PG-TSLP-3-7
More Information
CategoryTVS - Diodes
ManufacturerInfineon Technologies
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package PG-TSLP-3-7
Base Product Number ESD5V3
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency 0.4pF @ 1MHz
Series -
TypeZener
Unidirectional Channels2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5.3V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15V
Power - Peak Pulse-
Power Line ProtectionNo
Package / CaseSC-101, SOT-883
Voltage - Breakdown (Min) 6V