BLM03BD121SN1D
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
NOVA Part#:
321-2516502-BLM03BD121SN1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM03BD121SN1D
Standard Package:
15,000
Technical Datasheet:
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 250mA 500mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM03BD
SeriesEMIFIL®, BLM03
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)250mA
DC Resistance (DCR) (Max) 500mOhm
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings-
Filter TypeSignal Line
Height (Max) 0.013" (0.33mm)