SMBJ30CA/TR13
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
NOVA Part#:
129-2492510-SMBJ30CA/TR13
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
SMBJ30CA/TR13
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
More Information
CategoryTVS - Diodes
ManufacturerYAGEO
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Capacitance @ Frequency -
Series SMBJ
TypeZener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
Package / CaseDO-214AA, SMB
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V