3224X-1-202E
TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
NOVA Part#:
420-1599347-3224X-1-202E
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
3224X-1-202E
Technical Datasheet:
2 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
Resistive MaterialCermet
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Adjustment TypeTop Adjustment
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistance 2 kOhms