BLP05H6350XRY
RF FET LDMOS 135V 27DB SOT12232
NOVA Part#:
308-2257287-BLP05H6350XRY
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLP05H6350XRY
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 50 V 100 mA 108MHz 27dB 350W 4-HSOPF
More Information
CategoryTransistors - FETs, MOSFETs - RF
ManufacturerAmpleon USA Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Supplier Device Package 4-HSOPF
Base Product Number BLP05
Series-
Gain 27dB
Voltage - Test50 V
Noise Figure-
Current - Test 100 mA
Power - Output 350W
Package / CaseSOT-1223-2
Current Rating (Amps) -
Voltage - Rated135 V
Frequency 108MHz