BLF2425M9LS30U
RF FET LDMOS 65V 18.5DB SOT1135B
NOVA Part#:
308-2258111-BLF2425M9LS30U
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLF2425M9LS30U
Standard Package:
20
Technical Datasheet:
RF Mosfet LDMOS 32 V 20 mA 2.45GHz 18.5dB 30W CDFM2
More Information
CategoryTransistors - FETs, MOSFETs - RF
ManufacturerAmpleon USA Inc.
RoHS 1
Supplier Device Package CDFM2
Base Product Number BLF2425
Series-
Gain 18.5dB
Voltage - Test32 V
Noise Figure-
Current - Test 20 mA
Power - Output 30W
Package / CaseSOT-1135B
Current Rating (Amps) -
Voltage - Rated65 V
Frequency 2.45GHz