BLF2425M9LS30J
RF FET LDMOS 65V 18.5DB SOT1135B
NOVA Part#:
308-2258320-BLF2425M9LS30J
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLF2425M9LS30J
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
RF Mosfet LDMOS 32 V 20 mA 2.45GHz 18.5dB 30W SOT1135B
More Information
CategoryTransistors - FETs, MOSFETs - RF
ManufacturerAmpleon USA Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Supplier Device Package SOT1135B
Base Product Number BLF2425
Series-
Gain 18.5dB
Voltage - Test32 V
Noise Figure-
Current - Test 20 mA
Power - Output 30W
Package / CaseSOT-1135B
Current Rating (Amps) -
Voltage - Rated65 V
Frequency 2.45GHz