BLP15H9S30Z
BLP15H9S30/SOT1482/REELDP
NOVA Part#:
308-2257143-BLP15H9S30Z
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLP15H9S30Z
Standard Package:
500
Technical Datasheet:
RF Mosfet LDMOS 50 V 10 mA 1.5GHz 22dB 30W SOT-1482-1
PackagingTape & Reel (TR)
Supplier Device Package SOT-1482-1
Base Product Number BLP15
Series-
Gain 22dB
Voltage - Test50 V
Noise Figure-
Current - Test 10 mA
Power - Output 30W
Package / CaseSOT-1482-1
Current Rating (Amps) 1.4µA
Voltage - Rated106 V
Frequency 1.5GHz