BLP15H9S10Z
BLP15H9S10/SOT1482/REELDP
NOVA Part#:
308-2255145-BLP15H9S10Z
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLP15H9S10Z
Standard Package:
500
RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 50 V 60 mA 1.4GHz 22dB 10W SOT-1482-1
More Information
CategoryTransistors - FETs, MOSFETs - RF
ManufacturerAmpleon USA Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Supplier Device Package SOT-1482-1
Base Product Number BLP15
SeriesBLP
Gain 22dB
Voltage - Test50 V
Noise Figure-
Current - Test 60 mA
Power - Output 10W
Package / CaseSOT-1482-1
Current Rating (Amps) 1.4µA
Voltage - Rated104 V
Frequency 1.4GHz