3352V-1-103LF
THUMBWHEEL POT 10K OHM 0.5W SIDE
NOVA Part#:
427-1592419-3352V-1-103LF
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
3352V-1-103LF
Technical Datasheet:
10 kOhms 0.5W, 1/2W Through Hole Thumbwheel Potentiometer Side Adjustment
Mounting TypeThrough Hole
Base Product Number 3352V
Size / DimensionRound - 0.350" Dia x 0.210" H (8.89mm x 5.33mm)
Number of Turns1
Adjustment TypeSide Adjustment
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Tolerance±20%
TerminationPC Pins
Resistance 10 kOhms