25TQC33MYF
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
NOVA Part#:
108-469174-25TQC33MYF
Manufacturer Part No:
25TQC33MYF
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm @ 100kHz
More Information
CategoryTantalum - Polymer Capacitors
ManufacturerPanasonic Electronic Components
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Base Product Number 25TQC
SeriesPOSCAP™ TQC
Capacitance33 µF
TypeMolded
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)