T520D477M006ATE030
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
NOVA Part#:
108-479915-T520D477M006ATE030
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
T520D477M006ATE030
Technical Datasheet:
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 30mOhm @ 100kHz
SeriesKO-CAP® T520
Capacitance470 µF
TypeMolded
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)