BGT24LTR11N16E6327XTSA1
IC RF MM-WAVE-MMICS 16WFQFN
NOVA Part#:
447-1526553-BGT24LTR11N16E6327XTSA1
Manufacturer Part No:
BGT24LTR11N16E6327XTSA1
Standard Package:
3,000
IC RF TxRx Only - - 24GHz ~ 24.25GHz 16-WFQFN Exposed Pad
More Information
CategoryRF Transceiver ICs
PackagingTape & Reel (TR)
Protocol -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package PG-TSNP-16-9
Base Product Number BGT24LTR11
Data Rate (Max)-
Sensitivity-
Series-
TypeTxRx Only
Memory Size-
Voltage - Supply3.3V
Package / Case16-WFQFN Exposed Pad
RF Family/Standard-
Modulation-
Power - Output 6dBm
Current - Receiving 45mA
Current - Transmitting 45mA
Serial Interfaces-
Frequency 24GHz ~ 24.25GHz