4610X-101-472LF
RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SIP
NOVA Part#:
473-1224640-4610X-101-472LF
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
4610X-101-472LF
Standard Package:
200
Technical Datasheet:
4.7k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
More Information
CategoryResistor Networks, Arrays
ManufacturerBourns Inc.
RoHS 1
Series4600X
Circuit TypeBussed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Resistors9
Resistor Matching Ratio-
Mounting TypeThrough Hole
Resistor-Ratio-Drift-
Supplier Device Package 10-SIP
Power Per Element200mW
Base Product Number 4610X
Package / Case10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Tolerance±2%
Temperature Coefficient±100ppm/°C