ASFLM1-100.000MHZ-LC-T
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
NOVA Part#:
289-1897349-ASFLM1-100.000MHZ-LC-T
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ASFLM1-100.000MHZ-LC-T
Standard Package:
1,000
100 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerAbracon LLC
RoHS 1
Function Standby (Power Down)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base ResonatorMEMS
Current - Supply (Disable) (Max) 15µA
Frequency Stability±50ppm
Series ASFLM, Pure Silicon™
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Output LVCMOS
Current - Supply (Max) 15mA
Frequency 100 MHz