D75AS-020.0M
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
NOVA Part#:
289-1953850-D75AS-020.0M
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
D75AS-020.0M
Standard Package:
250
Technical Datasheet:
20 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerConnor Winfield
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Enable/Disable
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) -
Frequency Stability±250ppb
Series D75AS
TypeTCXO
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case10-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Output Clipped Sine Wave
Current - Supply (Max) 6mA
Frequency 20 MHz