INA322EA/2K5
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8VSSOP
NOVA Part#:
23-154071-INA322EA/2K5
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
INA322EA/2K5
Standard Package:
2,500
Technical Datasheet:
Instrumentation Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP
More Information
CategoryLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
ManufacturerTexas Instruments
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeInstrumentation
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 8-VSSOP
Base Product Number INA322
Slew Rate 0.4V/µs
Series-
Current - Input Bias0.5 pA
Voltage - Input Offset2 mV
Current - Supply 40µA
Voltage - Span (Min)2.5 V
Voltage - Span (Max)5.5 V
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)