0ADBP0200-RE
FUSE CERM 200MA 1000V AXL
NOVA Part#:
120-2679338-0ADBP0200-RE
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
0ADBP0200-RE
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
200 mA 1 kV AC 1 kV DC Fuse Cartridge, Ceramic Through Hole 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
More Information
CategoryFuses
ManufacturerBel Fuse Inc.
RoHS 1
Voltage Rating - DC1 kV
Voltage Rating - AC1 kV
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Series 0ADBP
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Package / Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Breaking Capacity @ Rated Voltage10kA
Melting I²t 0.0031
Size / Dimension0.266" Dia x 1.292" H (6.76mm x 32.82mm)
DC Cold Resistance 3.9 Ohms
Color -
Current Rating (Amps) 200 mA