3266Y-1-103LF
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
NOVA partie #:
420-1596262-3266Y-1-103LF
Fabricant::
Pièce de fabricant non:
3266Y-1-103LF
Paquet Standard:
100
Fiche technique:
10 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 10 kOhms