3224X-1-503E
TRIMMER 50K OHM 0.25W GW TOP ADJ
NOVA partie #:
420-1594851-3224X-1-503E
Fabricant::
Pièce de fabricant non:
3224X-1-503E
Fiche technique:
50 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 50 kOhms