SM-42TX501
TRIMMER 500 OHM 0.25W GW TOP ADJ
NOVA partie #:
420-1597791-SM-42TX501
Pièce de fabricant non:
SM-42TX501
Fiche technique:
500 Ohms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionSquare - 0.189" L x 0.138" W x 0.201" H (4.80mm x 3.50mm x 5.10mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 500 Ohms
Style de terminaisonGull Wing
Autres nomsSM-42TX501CT
SM42TX501
SM-42TX501DKR
SM-42TX 500 OHM (501)
SM-42TX501TR
SM-42TX 500 ohm(501) 01