3224G-1-203E
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW SIDE
NOVA partie #:
420-1599218-3224G-1-203E
Fabricant::
Pièce de fabricant non:
3224G-1-203E
Fiche technique:
20 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.181" x 0.138" Face x 0.154" H (4.60mm x 3.50mm x 3.90mm)
Type d'ajustementSide Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 20 kOhms