SM-31TW502
TRIMMER 5K OHM 0.125W J LEAD TOP
NOVA partie #:
420-1597912-SM-31TW502
Pièce de fabricant non:
SM-31TW502
Fiche technique:
5 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 5.0 Turn Top Adjustment
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionSquare - 0.154" L x 0.126" W x 0.154" H (3.90mm x 3.20mm x 3.90mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.125W, 1/8W
Tolérance±20%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 5 kOhms
Style de terminaisonJ Lead
Autres nomsSM31TW502
SM-3 1TW 5K ohm(502) 01
SM-31TW502TR
SM-31TW502CT
SM-31TW502DKR
SM-31TW 5K OHM (502)