BLM15BB121SN1D
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
NOVA Part#:
321-2516718-BLM15BB121SN1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM15BB121SN1D
Technical Datasheet:
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 550mOhm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM15BB
SeriesEMIFIL®, BLM15
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)300mA
DC Resistance (DCR) (Max) 550mOhm
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Ratings-
Filter TypeSignal Line
Height (Max) 0.022" (0.55mm)