SDCW2012-2-900TF
CMC 330MA 2LN 90 OHM SMD
NOVA Part#:
318-2544419-SDCW2012-2-900TF
Manufacturer Part No:
SDCW2012-2-900TF
Standard Package:
2,000
Technical Datasheet:
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 330mA DCR 350mOhm
More Information
CategoryCommon Mode Chokes
ManufacturerShenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
SeriesSDCW
Voltage Rating - DC50V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Package / Case0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Number of Lines2
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)330mA
DC Resistance (DCR) (Max) 350mOhm
Features -
Ratings-
Filter TypeSignal Line
Approval Agency -
Height (Max) 0.055" (1.40mm)