BLM18BD252SZ1D
FERRITE BEAD 2.5 KOHM 0603 1LN
NOVA Part#:
321-2518014-BLM18BD252SZ1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM18BD252SZ1D
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
2.5 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 150mA 1.5Ohm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM18BD
SeriesBLM
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 2.5 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)150mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1.5Ohm
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
RatingsAEC-Q200
Filter TypeSignal Line
Height (Max) 0.037" (0.95mm)