BLA31AG102SN4D
FERRITE BEAD 1 KOHM 1206 4LN
NOVA Part#:
321-2518603-BLA31AG102SN4D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLA31AG102SN4D
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
1 kOhms @ 100 MHz 4 - Ferrite Bead 1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad 50mA 450mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLA31AG
SeriesEMIFIL®, BLA31
Number of Lines4
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)50mA
DC Resistance (DCR) (Max) 450mOhm
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings-
Filter Type-
Height (Max) 0.039" (1.00mm)