ILBB0805ER151V
FERRITE BEAD 150 OHM 0805 1LN
NOVA Part#:
321-2517974-ILBB0805ER151V
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ILBB0805ER151V
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
150 Ohms @ 100 MHz 1 - Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 300mA 150mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerVishay Dale
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesILBB-0805
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)300mA
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings-
Filter Type-
Height (Max) 0.043" (1.10mm)