SCAP,PBLS-3.33/32.4
CAP 3.33F -10% +20% 32.4V UCAP
NOVA Part#:
63-279656-SCAP,PBLS-3.33/32.4
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
SCAP,PBLS-3.33/32.4
Standard Package:
25
Technical Datasheet:
3.33 F (EDLC) Supercapacitor 32.4 V Module, Wire Leads 276mOhm 1000 Hrs @ 65°C
More Information
CategoryElectric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
ManufacturerTecate Group
RoHS 1
SeriesPBLS
Capacitance3.33 F
Package / CaseModule, Wire Leads
Size / Dimension3.110" L x 1.083" W (79.00mm x 27.50mm)
Height - Seated (Max)2.205" (56.00mm)