SM-42TX502
TRIMMER 5K OHM 0.25W GW TOP ADJ
NOVA-Teilenummer:
420-1596606-SM-42TX502
Hersteller-Teile-Nr:
SM-42TX502
Technisches Datenblatt:
5 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment
WiderstandsmaterialCermet
Größe / DimensionSquare - 0.189" L x 0.138" W x 0.201" H (4.80mm x 3.50mm x 5.10mm)
AnpassungstypTop Adjustment
Leistung (Watt) 0.25W, 1/4W
Toleranz±10%
Temperaturkoeffizient±100ppm/°C
Widerstand 5 kOhms
BeendigungsstilGull Wing
Andere NamenSM-42TX502CT
SM42TX502
SM-42TX502TR
SM-42TX502DKR
SM-42TX 5K OHM (502)
SM-42TX 5K ohm(502) 01