82PR50KLF
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
NOVA-Teilenummer:
420-1596270-82PR50KLF
Hersteller-Teile-Nr:
82PR50KLF
Standardpaket:
100
Technisches Datenblatt:
50 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
More Information
KategorieTrimmerpotentiometer
HerstellerTT Electronics/BI
RoHS 1
BefestigungsartThrough Hole
Serie82
Anzahl der Züge1
WiderstandsmaterialCermet
Größe / DimensionRound - 0.250" Dia x 0.140" H (6.35mm x 3.56mm)
AnpassungstypTop Adjustment
Leistung (Watt) 0.5W, 1/2W
Toleranz±10%
Temperaturkoeffizient±100ppm/°C
Widerstand 50 kOhms