AVE030020ER100KE
ADJ PWR RES 100M OHM 300W CHAS
NOVA-Teilenummer:
416-1576999-AVE030020ER100KE
Hersteller-Teile-Nr:
AVE030020ER100KE
Standardpaket:
1
Technisches Datenblatt:
100 mOhms 300 W Slide Adjustable Power Resistor Chassis Mount 1.126" OD, 0.748" ID (28.60mm x 19.00mm) 8.500" (215.90mm) Length
More Information
KategorieEinstellbarer Leistungswiderstand
HerstellerVishay Huntington Electric Inc.
RoHS 1
SerieAVE
Paket/KofferRadial, 3 Lead, Tubular
BefestigungsartChassis Mount
AnpassungstypSlide
Leistung (Watt) 300 W
Durchmesser1.126" OD, 0.748" ID (28.60mm x 19.00mm)
Toleranz±10%
BeendigungSolder Lug
Widerstand 100 mOhms
Länge 8.500" (215.90mm)