AVT10006E1K000KE
ADJ PWR RES 1 KOHM 100W CHAS MT
NOVA-Teilenummer:
416-1576962-AVT10006E1K000KE
Hersteller-Teile-Nr:
AVT10006E1K000KE
Standardpaket:
1
Technisches Datenblatt:
1 kOhms 100 W Slide Adjustable Power Resistor Chassis Mount 0.748" OD, 0.500" ID (19.00mm x 12.70mm) 6.496" (165.00mm) Length
More Information
KategorieEinstellbarer Leistungswiderstand
HerstellerVishay Huntington Electric Inc.
RoHS 1
SerieAVT
Paket/KofferRadial, 3 Lead, Tubular
BefestigungsartChassis Mount
AnpassungstypSlide
Leistung (Watt) 100 W
Durchmesser0.748" OD, 0.500" ID (19.00mm x 12.70mm)
Toleranz±10%
BeendigungSolder Lug
Widerstand 1 kOhms
Länge 6.496" (165.00mm)