SU9H-01100
CMC 10MH 100MA 2LN TH
NOVA Part#:
318-2559137-SU9H-01100
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
SU9H-01100
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
10 mH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 100mA DCR 8Ohm
More Information
CategoryCommon Mode Chokes
ManufacturerKEMET
RoHS 1
SeriesSU
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC250V
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension 0.669" L x 0.610" W (17.00mm x 15.50mm)
Base Product Number SU9H
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency 10 mH @ 1 kHz
Number of Lines2
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max) 8Ohm
Features -
Ratings-
Filter TypePower Line
Approval Agency -
Height (Max) 0.492" (12.50mm)