B82732F2901B001
CMC 27MH 900MA 2LN TH
NOVA Part#:
318-2525981-B82732F2901B001
Manufacturer Part No:
B82732F2901B001
Standard Package:
770
Technical Datasheet:
27 mH 2 Line Common Mode Choke Through Hole 900mA DCR 770mOhm (Typ)
More Information
CategoryCommon Mode Chokes
ManufacturerEPCOS - TDK Electronics
RoHS 1
SeriesB82732
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC250V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension 0.965" L x 0.571" W (24.50mm x 14.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency 27 mH @ 10 kHz
Number of Lines2
Current Rating (Max)900mA
DC Resistance (DCR) (Max) 770mOhm (Typ)
Features -
Ratings-
Filter TypePower Line
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Height (Max) 0.531" (13.50mm)