SRF2012-121YA
CMC 400MA 2LN 120 OHM SMD
NOVA Part#:
318-2558919-SRF2012-121YA
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
SRF2012-121YA
Standard Package:
2,000
Technical Datasheet:
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm
More Information
CategoryCommon Mode Chokes
ManufacturerBourns Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
SeriesSRF2012A
Voltage Rating - DC50V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Base Product Number SRF2012
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Number of Lines2
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)400mA
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm
Features -
Ratings-
Filter Type-
Approval Agency -
Height (Max) 0.055" (1.40mm)