SI5347A-A-GM
IC CLK BUFFER PLL 64QFN
NOVA Part#:
34-3096136-SI5347A-A-GM
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
SI5347A-A-GM
Standard Package:
260
Technical Datasheet:
IC 712.5MHz 1 64-VFQFN Exposed Pad
| Category | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers | |
| Package case | 64-VFQFN Exposed Pad | |
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. | |
| RoHS | 1 | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) | |
| Input | LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal | |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL | |
| PLL | Yes | |
| Ratio - Input:Output | 5:8 | |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes | |
| Divider/Multiplier | Yes/No | |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.47V | |
| Frequency - Max | 712.5MHz | |