ADF4002BRUZ-RL7
IC PLL FREQUENCY SYNTH 16-TSSOP
NOVA Part#:
34-3096158-ADF4002BRUZ-RL7
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ADF4002BRUZ-RL7
Standard Package:
1,000
Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector IC 400MHz 1 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
More Information
CategoryClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Package case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
ManufacturerAnalog Devices Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 16-TSSOP
Base Product Number ADF4002
InputCMOS, TTL
Output Clock
TypeClock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector
PLLYes with Bypass
Ratio - Input:Output2:1
Differential - Input:OutputYes/No
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply2.7V ~ 3.3V
Frequency - Max 400MHz