ADF4002BCPZ-RL7
IC PLL FREQUENCY SYNTH 20-LFCSP
NOVA Part#:
34-3096157-ADF4002BCPZ-RL7
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ADF4002BCPZ-RL7
Standard Package:
1,500
Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector IC 400MHz 1 20-WFQFN Exposed Pad, CSP
| Category | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers | |
| Package case | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP | |
| Manufacturer | Analog Devices Inc. | |
| RoHS | 1 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Supplier Device Package | 20-LFCSP (4x4) | |
| Divider/Multiplier | Yes/No | |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.3V | |
| Frequency - Max | 400MHz | |