TISP4400M3BJR-S
THYRISTOR 300V 220A DO214AA
NOVA Part#:
90-2637444-TISP4400M3BJR-S
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
TISP4400M3BJR-S
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
300V Off-State 220 A Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB
| Category | TVS - Thyristors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| RoHS | 1 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Series | - | |
| Voltage - Breakover | 400V | |
| Voltage - On State | 3 V | |
| Base Product Number | TISP4400 | |
| Current - Peak Pulse (8/20µs) | 220 A | |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 50 A | |
| Capacitance | 50pF | |
| Package / Case | DO-214AA, SMB | |
| Voltage - Off State | 300V | |
| Current - Hold (Ih) | 350 mA | |