P6SMAJ13ADF-13
TVS DIODE 13VWM 21.5VC D-FLAT
NOVA Part#:
129-2482920-P6SMAJ13ADF-13
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
P6SMAJ13ADF-13
Standard Package:
10,000
Technical Datasheet:
21.5V Clamp 27.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount D-Flat
More Information
CategoryTVS - Diodes
ManufacturerDiodes Incorporated
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package D-Flat
Base Product Number P6SMAJ13
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.9A
Capacitance @ Frequency -
Series SMAJ
TypeZener
Unidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V