PESD3V3L4UF,115
TVS DIODE 3.3VWM 12VC 6XSON
NOVA Part#:
129-2479349-PESD3V3L4UF,115
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
PESD3V3L4UF,115
Standard Package:
5,000
Technical Datasheet:
12V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 6-XSON, SOT886 (1.45x1)
More Information
CategoryTVS - Diodes
ManufacturerNexperia USA Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 6-XSON, SOT886 (1.45x1)
Base Product Number PESD3V3
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency 22pF @ 1MHz
Series -
TypeZener
Unidirectional Channels4
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12V
Power - Peak Pulse30W
Power Line ProtectionNo
Package / Case6-XFDFN
Voltage - Breakdown (Min) 5.32V