3224W-1-104E
TRIMMER 100KOHM 0.25W J LEAD TOP
NOVA Part#:
420-1599253-3224W-1-104E
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
3224W-1-104E
Standard Package:
250
Technical Datasheet:
100 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number 3224W
Resistive MaterialCermet
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Adjustment TypeTop Adjustment
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistance 100 kOhms
Termination StyleJ Lead
Other Names3224W-1-104ECT