MRFE6VP6300HR5
FET RF 2CH 130V 230MHZ NI780-4
NOVA Part#:
308-2258303-MRFE6VP6300HR5
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
MRFE6VP6300HR5
Standard Package:
50
Technical Datasheet:
RF Mosfet LDMOS (Dual) 50 V 100 mA 230MHz 26.5dB 300W NI-780-4
More Information
CategoryTransistors - FETs, MOSFETs - RF
ManufacturerNXP USA Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Supplier Device Package NI-780-4
Base Product Number MRFE6
Series-
Gain 26.5dB
Voltage - Test50 V
Noise Figure-
Current - Test 100 mA
Power - Output 300W
Package / CaseNI-780-4
Current Rating (Amps) -
Voltage - Rated130 V
Frequency 230MHz