BLP10H610AZ
RF FET LDMOS 104V 22DB 12VDFN
NOVA Part#:
308-2254792-BLP10H610AZ
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLP10H610AZ
Standard Package:
60
Technical Datasheet:
RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 50 V 60 mA 860MHz 22dB 10W 12-HVSON (6x5)
More Information
CategoryTransistors - FETs, MOSFETs - RF
ManufacturerAmpleon USA Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Supplier Device Package 12-HVSON (6x5)
Base Product Number BLP10
Series-
Gain 22dB
Voltage - Test50 V
Noise Figure-
Current - Test 60 mA
Power - Output 10W
Package / Case12-VDFN Exposed Pad
Current Rating (Amps) -
Voltage - Rated104 V
Frequency 860MHz