HS8K11TB
MOSFET 2N-CH 30V 7A/11A HSML
NOVA Part#:
303-2249477-HS8K11TB
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
HS8K11TB
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 30V 7A, 11A 2W Surface Mount HSML3030L10
More Information
CategoryTransistors - FETs, MOSFETs - Arrays
ManufacturerRohm Semiconductor
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package HSML3030L10
Base Product Number HS8K11
Package / Case8-UDFN Exposed Pad
Series-
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7A, 11A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 17.9mOhm @ 7A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11.1nC @ 10V
FET FeatureLogic Level Gate
FET Type2 N-Channel (Dual)
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 500pF @ 15V
Power - Max 2W