NST30010MXV6T1G
TRANS 2PNP 30V 0.1A SOT563
NOVA Part#:
298-2006454-NST30010MXV6T1G
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NST30010MXV6T1G
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) Matched Pair 30V 100mA 100MHz 500mW Surface Mount SOT-563
More Information
CategoryTransistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Manufactureronsemi
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package SOT-563
Base Product Number NST30010
Package / CaseSOT-563, SOT-666
Series-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 420 @ 2mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 600mV @ 5mA, 100mA
Frequency - Transition100MHz
Current - Collector Cutoff (Max)15nA (ICBO)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)30V
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Transistor Type2 PNP (Dual) Matched Pair
Power - Max 500mW