A14B-1-20-T-36
THERMOCOUPLE T TYPE 20AWG WIREON
NOVA Part#:
546-2775128-A14B-1-20-T-36
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
A14B-1-20-T-36
Standard Package:
1
Technical Datasheet:
T - Type Temperature Sensor -70°C ~ 480°C - Exposed Lead Wires
| Category | Temperature Sensors - Thermocouples, Temperature Probes | |
| Manufacturer | Nanmac | |
| RoHS | 1 | |
| Terminal Type | Exposed Lead Wires | |
| Series | A14B | |
| Element Type | T - Type | |
| Temperature Range | -70°C ~ 480°C | |
| Length - Lead Wire | 36.000" (914.40mm) | |