T520V337M006ATE018
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
NOVA Part#:
108-480081-T520V337M006ATE018
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
T520V337M006ATE018
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 18mOhm @ 100kHz
More Information
CategoryTantalum - Polymer Capacitors
ManufacturerKEMET
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Base Product Number T520V
SeriesKO-CAP® T520
Capacitance330 µF
TypeMolded
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)