ECO2020SEO-D10V017
INDUCTOR/XFRMR
NOVA Part#:
582-1879766-ECO2020SEO-D10V017
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ECO2020SEO-D10V017
Standard Package:
225
Technical Datasheet:
Flyback Converters For For AC/DC Converters SMPS Transformer 3000Vrms Isolation - Through Hole
More Information
CategorySwitching Converter, SMPS Transformers
ManufacturerTDK Corporation
RoHS 1
SeriesECO
TypeFor AC/DC Converters
Intended Chipset-
Chipset Manufacturer-
Voltage - Primary96 ~ 276V
Voltage - Auxiliary15V @ 150mA, 18V @ 150mA
Operating Temperature -30°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.886" L x 0.768" W (22.50mm x 19.50mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
Footprint0.886" L x 0.768" W (22.50mm x 19.50mm)
Inductance @ Frequency 770µH @ 10kHz